REGULAMIN SOLARIUM

logo pływalni

Załącznik nr 6 do Zarządzenia nr 04/2025
Dyrektora „Pływalni Miejskiej – Wodnik”
w Bielsku Podlaskim z dnia 01.06.2025 r.

   

REGULAMIN SOLARIUM

§ 1 POSTANOWIENIA OGÓLNE

  1. Solarium jest integralną częścią pływalni.
  2. W zakresie nieobjętym niniejszym regulaminem obowiązuje Regulamin Ogólny.
  3. Użytkownicy korzystający z Solarium dokonują zabiegu na własne ryzyko i odpowiedzialność, a ponadto zobowiązani są do zapoznania się z treścią niniejszego regulaminu, przestrzegania wymienionych w nim zasad oraz stosowania się do zaleceń personelu.
  4. Solarium czynne jest w godzinach od 7.00 do 21.00.
  5. Zastrzega się możliwość zmian godzin otwarcia Solarium w dniach w których organizowane są imprezy sportowe lub rekreacyjne; świątecznych, ustawowo wolnych od pracy; w których wystąpi ewentualna awaria oraz przerwa technologiczna
  6. Z Solarium mogą korzystać tylko osoby powyżej 18 roku życia.
  7. Personel ma prawo odmówić usługi osobom, których stan zdrowia budzi zastrzeżenia, nieletnim, osobom nieprzygotowanym do opalania w solarium.
  8. Opłata za korzystanie z Solarium jest naliczana zgodnie z aktualnym cennikiem.

§ 2 ZASADY KORZYSTANIA Z SOLARIUM

  1. Z solarium mogą korzystać osoby, których stan zdrowia nie stanowi przeciwwskazań do korzystania z zabiegów.
  2. Każda osoba korzystająca pierwszy raz z solarium ma obowiązek zapoznać się z niniejszym regulaminem i zasadami bezpiecznego skorzystania z Solarium.
  3. Czas opalania w Solarium zależy od typu i rodzaju lamp oraz naszego fototypu i stopnia zbrązowienia skóry. Osoby o fototypie I (skóra bardzo jasna i wrażliwa) nie powinny się opalać.
  4. Minimalny odstęp czasu pomiędzy seansami opalania powinien wynosić 48 godzin. W czasie roku maksymalna ilość seansów opalania nie powinna przekraczać 60, z uwzględnieniem przerwy pomiędzy następnymi sesjami.
  5. Podczas opalania należy bezwzględnie zakładać okulary ochronne. Opalanie w Solarium bez okularów ochronnych może prowadzić do uszkodzenia soczewki i rogówki oka.
  6. Przed każdym seansem należy sprawdzić, czy Solarium zostało przygotowane, tj. umyte i zdezynfekowane.
  7. Zabronione jest korzystanie z Solarium w momencie, gdy jest ono niesprawne.
  8. Niewskazane jest korzystanie z Solarium w momencie, gdy tego samego dnia odbyło się opalanie na słońcu.
  9. Przed opalaniem należy zadbać, aby skóra była czysta, pozbawiona: kremów, perfum, dezodorantów. Należy także całkowicie usunąć makijaż oraz zdjąć biżuterię.
  10. Do opalania w Solarium należy używać profesjonalnych kosmetyków.
  11. Jeżeli w trakcie seansu odczuwany jest dyskomfort, swędzenie, pieczenie, nadmierne zaczerwienienie skóry, należy przerwać opalanie i skonsultować się z lekarzem.
  12. Nie zaleca się korzystania z Solarium osobom:
    a) Posiadającym bardzo liczne znamiona barwnikowe, skłonność do przebarwień skóry.
    b) Z alergią na promieniowanie UV, z oparzeniami słonecznymi.
    c) Cierpiącym na nadciśnienie tętnicze, zaburzenia krążenia, choroby tarczycy, trądzik różowaty oraz skłonność do rozszerzonych naczynek, u których występuje nowotwór skóry.
    d) Przyjmujących niektóre leki, w tym: hormonalne, nasercowe, sulfonamidy, antybiotyki, przeciwbólowe.
    e) Stosującym kuracje ziołowe. Podczas opalania szczególnie nie wolno stosować preparatów z dziurawcem.
    f) Po spożyciu alkoholu.
    g) Kobietom w ciąży – opalanie kobiet w ciąży tylko po konsultacji z lekarzem.
    h) Po niedawno przebytych zabiegach operacyjnych (świeże blizny), zabiegach złuszczających, laserowych, makijażu permanentnego.

§ 3 POSTANOWIENIA KOŃCOWE

  1. Pływalnia nie ponosi odpowiedzialności za przedmioty nie oddane do szatni głównej, a pozostawione bez nadzoru na terenie Pływalni.
  2. Pływalnia zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym Regulaminie.
  3. Regulamin wchodzi w życie z dniem 1 czerwca 2025

PLIK DO POBRANIA (PDF, 160 KB)

Przejdź do treści