O PŁYWALNI

Pływalnia Miejska „WODNIK” jest zakładem budżetowym Gminy Miejskiej Bielsk Podlaski prowadzącym działalność o charakterze użyteczności publicznej.
Pływalnia udostępniona jest dla wszystkich osób chcących uprawiać sport i dbających o swoje zdrowie, a także w celu aktywnego spędzenia czasu w gronie rodziny i przyjaciół.
Pływalnia Miejska w Bielsku Podlaskim, świadczy odpłatne usługi dla społeczności w zakresie sportu, rekreacji, oraz odnowy biologicznej.

Do dyspozycji użytkowników są :

– basen sportowy z podświetlaną taflą wody (6 torów o długości 25m),
– basen rekreacyjny z podświetlaną taflą wody wyposażony w kurtynę wodną, gejzery, masaże karku, masaże ścienne,
– zjeżdżalnia o długości 100,07 mb,
– wanna z hydromasażem 8-osobowa,
– sauny  (sucha, mokra i infrared),
– solarium,
– kawiarnia,

Pływalnia jest obiektem w pełni przystosowanym do obsługi osób niepełnosprawnych. Posiada wjazd dla wózków inwalidzkich, ciąg szatniowy, natryski oraz toalety umożliwiające bezproblemowe korzystanie przez niepełnosprawnych. W budynku jest dźwig dla osób niepełnosprawnych, dzięki temu mogą klienci korzystać z pomieszczeń na piętrze.

Pływalnia dysponuje salą konferencyjną wyposażoną w niezbędną ilość stołów, krzeseł oraz sprzęt przydatny do prowadzenia szkoleń dla ok 50 osób.

Istniejący system technologiczny uzdatniania wody basenowej zapewnia całkowite bezpieczeństwo osobom korzystającym z usług pływalni. Jakość wody kontrolowana jest przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Bielsku Podlaskim, ponadto zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wymagań jakim powinna odpowiadać woda na pływalniach od miesiąca czerwca 2016 przeprowadzane są badania wody co dwa tygodnie. Uzyskane wyniki nie wykazują uchybień w tym zakresie. Temperatura wody w poszczególnych nieckach basenowych : basen sportowy temp. od 27.0o C do 28.0o C, basen rekreacyjny temp. od 30.0o C do 31.5o C, wanna z hydromasażem temp. od 35.0o C do 36.0o C, natomiast temperatura powietrza na hali basenowej temp. od 29o C do 31.0o C.

Zainstalowane centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła zapewniają odpowiednią wilgotność i temperaturę w strefie przebywania ludzi, ponieważ warunki klimatyczne na hali basenowej mają duży wpływ na odczucia osób korzystający z kąpieli.

W celu zachęcania dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych do korzystania z naszych usług, udzielamy wyczerpujących informacji o naszej pływalni, organizujemy zawody pływackie, prowadzimy stronę internetową z której korzystają nasi klienci. Osoby oczekujące na dzieci mogą korzystać z bezprzewodowego internetu i miejsc siedzących na trybunach lub z kawiarenki. Ponadto osoby oczekujące na dzieci korzystające z indywidualnej nauki pływania mogą przebywać bezpłatnie w tzw. strefie suchej wydzielonej na hali basenowej.

Pływalnia to nie tylko miejsce rekreacji, ale i treningów sportowych, doskonalenia stylów pływackich. Mając to na uwadze organizujemy zajęcia dla wszystkich osób, bez względu na wiek, które chcą nauczyć się pływać lub doskonalić swoje umiejętności. Pływalnia organizuje i prowadzi różnego rodzaju zajęcia w wodzie: naukę pływania, doskonalenie pływania, zajęcia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych i dwa razy w tygodniu aerobik w wodzie .

W zakres oferty nauki pływania wchodzą:

 • adaptacja ze środowiskiem wodnym
 • nauka pływania od podstaw
 • doskonalenie stylów pływackich
 • pływanie korekcyjne

Oferta nauki pływania


Prowadzimy zajęcia indywidualne i grupowe. Gwarantujemy szeroką ofertę:

 • Pływanie sportowe
 • Doskonalenie pływania przy sekcji pływackiej
 • Nauka pływania dla dzieci klas I-III
 • Zajęcia indywidualne

Pływanie sportowe


Główne cele pływania sportowego

 • poprawa ogólnej kondycji i wytrzymałości organizmu zawodnika
 • kształtowanie cech motorycznych
 • trening sportowy
 • pokonywanie stresu startowego i taktyka wyścigu pływackiego
 • udział w zawodach wojewódzkich i ogólnopolskich
 • sukcesy sekcji pływackiej

Odbiorcami naszych usług są przeważnie osoby indywidualne mające do dyspozycji różne formy biletów: normalny, ulgowy, rodzinny, aktywna trójka,trafny wybór, senior, aktywny senior. Odpłatność uiszczenia jest każdorazowo gotówką, kartą płatniczą lub za pomocą wcześniej wykupionego karnetu, dającego możliwość uzyskania 15% rabatu od ceny podstawowej biletu. Osoby często korzystające z naszych usług mogą zakupić karnety stałego klienta uprawniające do korzystania z pływalni przez 30 dni bez limitu wejść i czasu.

Z usług Pływalni można korzystać 7 dni w tygodniu w godzinach 615 – 2145.

Serdecznie zapraszamy!


Skip to content